Nieznany
Numer katalogowy: G02662
GTIN:
TESTER PŁYNU CHŁODNICZEGO ELEKTROLITU REFRAKTOMETR
- Stan: Nowy
GTIN:
Dostępność: 13 szt. na magazynie
50.29 zł
40.89 zł netto
40.89 zł netto
Refraktometr tester, miernik płynu chłodniczego, elektrolitu
Refraktometr jest precyzyjnym urządzeniem pozwalającym określić właściwości fizyczne cieczy za pomocą pomiaru współczynnika załamania światła na granicy ośrodków.
Profesjonalny refraktometr umożliwia dokonanie pomiarów płynów eksploatacyjnych samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.
Przeznaczony jest do określania temperatury zamarzania płynu do spryskiwaczy, płynu chłodzącego glikolu propylenowego i glikolu etylowego.
Podaje również zakres gęstości elektrolitu.
Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas określania temperatury zamarzania płynów opartych na glikolu propylenowym lub alkoholu etylowym, płynu do spryskiwaczy.
Refraktometr pozwala określić:
- poziom naładowania akumulatora
- temperaturę zamarzania płynów opartych na glikolu propylenowym lub alkoholu etylowym
- temperaturę zamarzania płynu do spryskiwaczy
Pomiar płynu:
- Nabrać za pomocą pipety niewielką ilość płynu. - Podnieść płytkę rozpraszającą i nanieść 2-3 kropli płynu na pryzmat przyrządu.- Opuścić płytkę rozpraszającą, tak aby rozprowadziła równomiernie po powierzchni pryzmatu badaną ciecz. Nie powinny być widoczne pęcherzyki powietrza, które mogą zafałszować pomiar.- Odczekać około 30 sekund, aby płyn osiągnął temperaturę przyrządu, a następnie kierując płytkę rozpraszającą w kierunku źródła światła spojrzeć w okular.Jeżeli obraz w okularze będzie niewyraźny należy wyregulować ostrość obracając pierścieniem ostrości. Granica pomiędzy obszarem ciemnym i jasnym wyznaczy właściwości danego płynu odczytane na odpowiedniej skali.
- Jeżeli badaniu jest poddawany elektrolit akumulatora odczyt należy przeprowadzić dla skali oznaczonej symbolem akumulatora. Wynik jest podawany w kg/l, a skala dodatkowo opisana poziomami naładowania akumulatora. Jeżeli granica wypada w obszarze opisanym „GOOD” oznacza to, ze akumulator nie wymaga ładowania; „FAIR” – ładowanie nie jest jeszcze konieczne, ale może być niedługo wymagane; „RECHARGE” – wymagane jest naładowanie akumulatora.Jeżeli badaniu jest poddawany płyn oparty na glikolu propylenowym, temperaturę zamarzania można odczytać na skali opisanej „PROPYLENE”.Jeżeli badaniu jest poddawany płyn oparty na alkoholu etylowym, temperaturę zamarzania można odczytać na skali opisanej „ETHYLENE”.Jeżeli badaniu jest poddawany płyn do spryskiwaczy szyb samochodowych, temperaturę zamarzania można odczytać na skali oznaczonej symbolem spryskiwacza
- Kalibracja przyrządu: Uwaga! Kalibracji należy dokonywać w temperaturze otoczenia 20 st. C. Należy się także upewnić, że przyrząd osiągnął temperaturę otoczenia. Przed każdym pomiarem należy sprawdzić poprawność pomiaru. W tym celu należy użyć wody destylowanej i dokonać pomiaru w sposób opisany powyżej. Granica obszaru jasnego i ciemnego powinna pokrywać się z linią oznaczoną „WATERLINE”. Jeżeli jest inaczej, to należy do tego doprowadzić kręcąc śrubą kalibracji za pomocą dołączonego wkrętaka.
- Poprawnie skalibrowany przyrząd powinien umożliwiać pomiary w temperaturze otoczenia z zakresu od -10 st. C. do +50 st. C.
Stan | Nowy |
---|
Strony informacyjne
© Copyright www.hydro-met.net. I CStore
- All rights Reserved